Poprawki za kółkiem

Aż 20% kierowców czesze włosy, poprawia makijaż, a nawet goli się podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym, powodując tym samym poważne zagrożenie na drodze*.

Podczas jazdy naszym obowiązkiem jest skupienie się wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Inaczej ryzykujemy swoim bezpieczeństwem, ale też stanowimy zagrożenie dla innych użytkowników ruchu – ostrzega Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. Z badań wynika, że kierowcy, którzy podczas jazdy zajmują się czymś więcej niż tylko prowadzeniem auta, są co najmniej dwukrotnie bardziej narażeni na spowodowanie wypadku*.

Kierowcom często wydaje się, że czynności takie jak: jedzenie, rozmawianie przez telefon, wykonywanie makijażu, bądź przeszukiwanie samochodowego schowka nie wpływają na naszą koncentrację i zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu. Tymczasem są one przyczyną wielu wypadków. Wykonując drobne zabiegi pielęgnacyjne za kierownicą, oszczędzamy zaledwie kilka minut. Nie są one warte ryzyka, jakie w ten sposób stwarzamy – podsumowują trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

* źródło: www.brake.org.uk

tania najtańsza laweta Kraków pomoc drogowa holowanie autolaweta mobilny mechanik tania najtańsza laweta Kraków pomoc drogowa